AR-GE Hizmetleri

Ortaklarının da katılımıyla INOESS sizlere, baştan sona teknoloji geliştirme hizmetleri sunmaktadır. Aşağıdakiler dâhil, çok sayıda amaç için teknoloji geliştirmekteyiz:

 • Teknik ihtiyaçlarınızı karşılamak için yeni bir süreç geliştirmek
 • Mevcut süreçlerinizi iyileştirmek
 • Eşsiz özelliklere sahip yeni bir ürün geliştirmek
 • Mevcut ürünün özelliklerini geliştirmek
 • Piyasada zaten bulunan ürünün benzerini/daha iyisini geliştirmek

Yeni teknoloji üzerine bilimsel uzmanlığımız ve güçlü bilgimiz, karmaşık teknik problemler için teknoloji tabanlı pragmatik çözümler geliştirmemizi mümkün kılar.

Yaklaşımımız

Teknolojimizin araştırılması ve geliştirilmesi için sistematik bir yaklaşım izliyoruz. Yaklaşımımız, aşağıdaki adımları içermektedir:

 1. Buluş öncesi teknik çalışma
 2. Süreç tespiti
 3. Fizibilite ve maliyet analizi
 4. Müşteriyle müzakere toplantısı
 5. Laboratuvar ölçekli teknoloji geliştirme
 6. Pilot uygulama
 7. Teknoloji paylaşımı

Buluş öncesi teknik durum, benzer amaçlar için kullanılan farklı teknolojiler ve yöntemler hakkında tüm detayları öğrenmek için gerçekleştirilen yorucu bir çalışmadır. Mevcut teknolojiler, en yeni yayınlar ve alandaki araştırma ilerleyişi gibi detayları sağlayan, kapsamlı bir teknoloji takibidir

İhtiyaç duyulan teknolojiyi geliştirmek için çeşitli yöntemleri tespit etmek üzere araştırma makalelerini, patentleri, dergileri, akademik yazıları vb. kullanırız. Titiz buluş öncesi teknik çalışma ile, ek Ar-Ge için temel oluştururken, ihtiyaç duyulan teknolojinin var olup olmadığını doğrular, ihtiyaç duyulan teknolojiyi geliştirmek için çeşitli süreçleri tespit ederiz.

Teknoloji geliştirme süreci tespit edildikten sonra, ham maddenin mevcudiyeti, ham maddenin nakliye maliyetleri, işçilik ücretleri vb. gibi faktörleri dikkate alarak maliyet ve fizibilite analizi gerçekleştirilir. Ticari olarak mümkün ve uygulanabilir süreç daha sonra, takip eden Ar-Ge için nihai hale getirilir.

Ardından bulgularımızı sizinle paylaşırız. Yorum ve görüşleriniz temelinde, sonraki araştırma çalışması gerçekleştirilir.

Son süreç tespit edildikten ve onaylandıktan sonra, teknoloji geliştirmeyi laboratuvar ölçeğinde başlatırız. Gerektiğinde, geliştirme sonrasında pilot uygulama testi gerçekleştirilir.

Başarılı geliştirme ve testin ardından, tercih ettiğiniz bir IPR paylaşım modelinde, teknolojiyi sizinle paylaşırız.

 • Araştırma ve teknoloji uzmanlarından oluşan kapsamlı ağ
 • Çeşitli sektörlerde uzmanlık
 • Benzersiz metodoloji
 • Maliyet-etkin ve verimli Ar-Ge
 • Riskin azaltılması

INOESS Magazine

inoess katalog

Tanıtım Videomuz

Ayrıca, sizler için hazırladığımız INOESS tanıtım filmimizi de izleyebilirsiniz.

Daha Fazla Bilgi Al.

INOESS Servisleri hakkında daha fazla detaylı bilgi al.

Bize Ulaşın
(850) 849 0080